Spotkanie animatorów Rejonu Południowego – wybór nowych par rejonowych 07.06.2008

Spotkanie animatorów Rejonu Południowego – wybór nowych par rejonowych 07.06.2008

W sobotę na Ursynowie w parafii p.w. Ofiarowania Pańskiego o 9:00 rozpoczęła się Eucharystia, na której wraz z ks. Moderatorem Rejonowym zgromadzili się animatorzy i odpowiedzialni Rejonu Południowego. Po Eucharystii animatorzy kręgów, pary łącznikowe i zaproszeni goście – wśród nich siostra Jadwiga Skudro przeszli do sali kolumnowej gdzie po podsumowaniu 3-letniej posługi przez dotychczasową parę rejonową nastąpił podział Rejonu Południowego oraz wybory nowych par rejonowych. Głosowanie przeprowadził ks. Moderator Marcin Łuczak.

Rejon Południowy dotychczas obejmował 27 kręgów DK, 6 kręgów pilotowanych, 3 kręgi ewangelizowane i 2 zawiązujące się. Po podziale, który pozostał pod dotychczasową nazwą czyli Południowy objął dwa podrejony: Piaseczno, Warkę i tzw. Nadwiślański czyli Konstancin, Wilanów, Sadybę i Stegny – w sumie 11 kręgów DK, a Rejon Ursynów objął trzy podrejony z obszaru Ursynowa – w sumie 16 kręgów DK. Moderatorem obu nowych rejonów DK jest ks. Marcin Łuczak.

Nową parą rejonową Rejonu Południowego zostali wybrani Beata i Jarek Bernatowicz pełniący obecnie posługę pary animatorskiej swojego kręgu macierzystego oraz pary pilotującej nowy krąg. Nową parą rejonową Rejonu Ursynów zostali wybrani Dorota i Arkadiusz Elbert , którzy obecnie pełnią posługę pary łącznikowej i pary pilotującej. Obie pary  przejmą posługę od Moniki i Zbyszka Strzeleckich na powakacyjnym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty.  Dziękujemy Monice i Zbyszkowi za posługę pełnioną w najliczniejszym w kręgi DK rejonie naszej diecezji. Nowe pary rejonowe otrzymały od pary diecezjalnej  Pakiety startowe, a Wiesia i Igor Wasilewscy oraz Maria i Piotr Poncyliusz – pary kandydujące książki Pt. "Sympatycy czy chrześcijanie" w podziękowaniu za gotowość do posługi. Spotkanie zakończyła wspólna agapa.