PIASECZNO – spotkanie kręgu rejonowego, 21.05.2016 – relacja

piaseczno wybory2016 6Podsumowanie roku formacyjnego i wybór nowej pary rejonowej

Wystarczy sięgnąć do Zasad Domowego Kościoła (pkt. 30-31), by przekonać się, ile zadań spoczywa na małżeństwach, które zdecydowały się posługiwać jako para animatorska, łącznikowa czy rejonowa, nie mówiąc już o parze diecezjalnej, filialnej czy krajowej. Inspirowanie i koordynacja prac DK, czuwanie nad formacją małżeństw w kręgach i odpowiedzialność za nią, uczestnictwo w kręgu podrejonowym, rejonowym, diecezjalnym, krajowym, współpraca z proboszczem w parafii czy z księdzem moderatorem diecezjalnym, organizowanie dni wspólnoty, troska o następców itd. Mogłoby się wydawać, że to przede wszystkim obowiązki i odpowiedzialność. Jak to się więc dzieje, że małżeństwa te, zamiast o tym, co z siebie dają, mówią przede wszystkim o tym, co w zamian otrzymują?

piaseczno wybory2016 3A otrzymują naprawdę wiele: poczucie wspólnoty wynikające z wyznawania takich samych wartości i posiadania podobnych doświadczeń, czerpanie siły ze świadectw innych czy radość ze wspólnego rozwoju formacyjnego. To tylko kilka przykładów tego, czym dzieliły się pary animatorskie i łącznikowe oraz para rejonowa i diecezjalna podczas spotkania kręgu rejonowego rejonu Piaseczno, które odbyło się 21 czerwca 2016 roku w gościnnych progach domu parafialnego przy kościele św. Anny w Piasecznie.

Tegoroczne spotkanie podsumowujące rok formacyjny było inne niż to przed rokiem czy dwoma. Tym razem bowiem głównym zadaniem zgromadzonych tam par animatorskich był wybór nowej pary rejonowej. Nowej, ponieważ właśnie w tym roku mija kadencja Izy i Jarka Baczyńskich, którzy pełnili tę funkcje przez ostatnie trzy lata.

piaseczno wybory2016 2Biorące udział w wyborach pary animatorskie zdecydowały, że ich następcami zostaną Marzanna i Grzegorz Kowalscy z parafii p.w. Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Marzanna i Grzegorz są małżeństwem z 24-letnim stażem i mają troje dzieci. Należą do Domowego Kościoła od sześciu lat, ostatnio pełnili posługę pary łącznikowej. Wcześniej byli także parą animatorską w kręgu macierzystym i parą prowadzącą rekolekcji ewangelizacyjnych. Mieli więc już okazję nie raz, nie dwa doświadczyć tego, że Pan Bóg uzdalnia nas do wypełniania zadań, których podejmujemy się dla dobra innych. I o to właśnie prośmy dla nich w naszych modlitwach.         

Dorota i Romek Kornaccy
para łącznikowa z par. Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie

piaseczno wybory2016 1 piaseczno wybory2016 7