Warsztaty małżeńskie – Nawigacja w Rodzinie!

nawigacja w rodzinie

Drogie małżeństwa Domowego Kościoła AW,

w tym roku kalendarzowym uczestniczyliśmy jako Wspólnota DK AW już w dwóch ogólnopolskich wydarzeniach ewangelizacyjnych: Randka Małżeńska Bis (pokaz filmu „Ognioodporny” mówiący o relacjach w małżeństwie) oraz Kibicuj rodzinie (pokaz filmu „Odważni” – relacje z dziećmi). Głównym organizatorem tych akcji jest diecezja warszawsko-praska.

Czas na kolejną inicjatywęwarsztaty małżeńskie „NAWIGACJA W RODZINIE”.

Jest to materiał filmowy zrealizowany z udziałem kilku zaproszonych autorytetów z różnych dziedzin, związanych oczywiście ściśle z życiem małżeńskim. Metafora żeglarska, zawarta w tytule, zrodziła się z potrzeby podkreślenia, że życiu małżeńskiemu i rodzinnemu nieustannie trzeba nadawać kierunek, trzymać stery, korygować kurs, a nade wszystko znać cel podróży i wiedzieć, która droga do niego jest najwłaściwsza. Gospodarz programu (w materiale filmowym) wprowadza uczestników w kolejne tematy (umiejętność aktywnego słuchania, ojcostwo, zagrożenia duchowe, języki wyrażania miłości w małżeństwie,…). Po każdym poruszonym temacie prowadzący zaprasza uczestników do warsztatu sensu stricte – czyli przyjrzenia się sobie i swojej rodzinie z pomocą załączonej indywidualnej ankiety.

Do 18 listopada 2012 jest czas na decyzję i zgłoszenie się jako Koordynator Sali, który podejmie się:

  • znalezienia sali, w której można będzie przeprowadzić warsztaty (formularz zgłoszeniowy sal dostępny jest pod adresem ==>> http://koordynator.kibicujrodzinie.pl/) – do 18 listopada włącznie,

  • organizacji i poprowadzenia pokazu.

Takim Koordynatorem może być pojedyncza osoba, małżeństwo, albo cały krąg! Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej jak warsztaty odbędą się na terenie Waszej parafii, w której mieszkacie czy też do której uczęszczacie.

Sam pokaz (warsztaty) planowany jest na 25 listopada 2012, godz. 16:00.

Włączenie się w tę inicjatywę może być okazją do zrobienia czegoś np. dla swojej wspólnoty parafialnej – wyrażenia w ten sposób swojej jedności z tą wspólnotą, jak i całym Kościołem.

Jeżeli masz wątpliwości, zastanawiasz się, chciałbyś o coś spytać – skontaktuj się z nami koniecznie, porozmawiamy, odpowiemy w miarę możliwości na te pytania:

tel.: 662 963 578 lub mail: paraursynowdkaw@gmail.com

 

Serdecznie pozdrawiamy

Agnieszka i Piotr Marczak

para rejonowa Rejonu Ursynów DK

kibicuj rodzinie-logo