Relacja z PDW 2020

W niedzielę 6 września 2020 spotkaliśmy się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie na Powakacyjnym Diecezjalnym Dniu Wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Nasz wspólny czas rozpoczęliśmy modlitwą i przyzywaniem obecności Ducha Świętego. Następnym punktem programu była godzina świadectw, w której przypomniano nam siłę modlitwy wspólnotowej, a szczególnie Liturgii Godzin, która była umocnieniem w czasie kwarantanny i izolacji. Uczestnicy  rekolekcji III stopnia dzielili się radością z odkrywania bogactwa Kościoła i przypomnieli nam słowa  księdza Blachnickiego „Kościół w nas staje się Kościołem wśród nas, aby potem stawać się Kościołem przez nas” (źródło).

Mszy Świętej przewodniczył ksiądz Paweł Witkowski, moderator diecezjalny DK AW. We wprowadzeniu przypomniał nam, że w poprzednich latach powakacyjny Dzień Wspólnoty był czasem radosnego dziękczynienia za wakacyjne rekolekcje. Tegoroczne spotkanie, mimo wyjątkowych okoliczności, nie ma być czasem smutnym, lecz czasem dziękowania Panu Bogu za wyzwania, jakie się przed nami pojawiają. Podczas homilii ksiądz Paweł odniósł się do tekstów Liturgii Słowa, przypomniał nam, że naszym obowiązkiem, jako chrześcijan, jest napominanie innych w braterskiej miłości, kiedy odłączają się od Stołu Pańskiego.

Pod koniec Mszy nastąpiło przekazanie posługi pary rejonowej w siedmiu rejonach Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji:

  • w rejonie Grodzisk – Barbara i Piotr Dyra przekazali  posługę Katarzynie i Danielowi Klonowskim,
  • w rejonie Jelonki – Joanna i Leszek Wiwała przekazali posługę Agnieszce i Arturowi Sejdom,
  • w rejonie Kampinos – Monika i Adam Markowscy przekazali  posługę Justynie i Maćkowi Loretzom,
  • w rejonie Mokotów – Agnieszka i Bartek Zawisza przekazali posługę Agnieszce i Maciejowi Gajewskim,
  • w rejonie Piastów – Iwona i Wojciech Sabała przekazali posługę Bożenie i Arturowi Moczarskim,
  • w rejonie Pruszków – Ewa i Krzysztof Michalakowie przekazali posługę Anecie i Przemysławowi Wojewódzkim,
  • w rejonie Staromiejskim – Ania Łukomska przekazała  posługę Katarzynie i Aleksandrowi Rzepeckim.

Para diecezjalna – Anna i Piotr Zadrożni podziękowali za posługę  ustępującym parom rejonowym, a nowym życzyli błogosławieństwa Bożego i wielu łask Bożych na czas posługi.

Agnieszka i Artur Sejda, DK