Zapisy na Rekolekcje Triduum

Rozpoczynamy zapisy na Triduum Paschalne w formie rekolekcji. W tym roku odbędzie się w terminie 6-9 kwietnia.
Poniżej przedstawiamy instrukcję zapisów na te rekolekcje:
1. Animator zapisuje swojego uczestnika. W przypadku Domowego Kościoła – parę zgłaszają poręczyciele, którymi są pary rejonowe.
2. Uczestnicy otrzymują maila z informacją o przyjęciu zgłoszenia wraz z kartą zgłoszeniową i danymi do przelewu.
3. Do piątku, 3.03.2023, należy przelać całą kwotę – 225 zł, w tym mieści się 100 zł bezzwrotnego zadatku, na konto podane w mailu. (+15 zł jeśli ktoś chce otrzymać pościel na miejscu)
4. W dniu 5.03.2023, w pierwszej części Diecezjalnego Dnia Wspólnoty dedykowanej osobom wzywanym po imieniu, należy złożyć wypełnioną kartę zgłoszeniową oraz potwierdzenie przelewu przedstawicielowi Diakonii Oaz Rekolekcyjnych.

Zaproszenie na Triduum Paschalne w formie rekolekcji skierowane jest nie tylko do młodzieży, ale także do małżeństw Domowego Kościoła, które uczestniczyły już minimum w OR 2 stopnia. Ze względu na trudne warunki lokalowe w domu rekolekcyjnym w Laskach sugerujemy:
a) udział dojazdowy (bez noclegów),
b) udział w innych rekolekcjach Triduum Paschalnego, których wykaz można znaleźć na stronie: https://www.dk.oaza.pl/rekolekcje/ .
Zapisy na Triduum Paschalne organizowane w Laskach przez naszą diecezję odbywają się przez formularz: https://forms.gle/JAtNs699Wz8Cywz59 .
W przypadku Parę zgłaszają poręczyciele. Są oni obecni też w czasie obrzędu wezwania po imieniu, który nierozerwalnie łączy się przeżyciem Triduum Paschalnego w formie rekolekcji (nie ma znaczenia, czy w naszej, czy w innej diecezji). Poręczyciele dla małżeństw DK to pary rejonowe.
Obrzęd wezwania po imieniu odbędzie się 5 marca w czasie Dnia Wspólnoty. Zgłoszenie do obrzędu odbywa się przez formularz: https://forms.gle/hTVKZJEgy97joCdZ8 . Uczestnicy obrzędu rozpoczynają Dzień Wspólnoty nieco wcześniej niż pozostali – o godz. 12:30.
Przygotowanie do owocnego przeżycia Triduum Paschalnego obejmuje cały Wielki Post. Wskazane jest codzienne uczestnictwo w Mszy Świętej oraz korzystanie z notatnika „Zawieram z Wami Przymierze” (m.in. propozycje Namiotu Spotkania na każdy dzień). Notatnik można zamówić pod linkiem: https://www.wydawnictwo-oaza.pl/pl/o/zawieram-z-wami-przymierze-530.html .