Dziękował i ufał

„Dziękował za wszystko Niepokalanej i ufał w Opatrzność Bożą”. To zdanie, według Pani Doroty Seweryn, najlepiej charakteryzuje założyciela Ruchu Światło-Życie.
 
p dorotaW sobotę 8 października 2011, w sali św. Faustyny przy parafii św. Jakuba w Warszawie odbyło się spotkanie z Panią Dorotą Seweryn (INMK). Pani Dorota była jedną z pierwszych osób, które współpracowały z ks. Franciszkiem Blachnickim i pomagały mu organizować nie tylko pracę formacyjną w parafii, lecz także wakacyjne rekolekcje dla dzieci i młodzieży.

Dziś Pani Dorota pracuje na Kopiej Górce, w Centrum Ruchu Światło-Życie. Spotkanie z Nią – świadkiem historii – było dla nas niezwykłym czasem sięgnięcia do źródła i przypomnienia sobie, jak wielką i niezwykła osobą był Ojciec Franciszek.

Nasze „rekolekcje w pigułce” rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią, w czasie której ks. Paweł Witkowski, skierował do nas swoje słowo. Po Mszy św. przeszliśmy do sali św. Faustyny i tam wysłuchaliśmy fragmentu świadectwa ks. Franciszka Blachnickiego. Słowa Ojca Franciszka dotyczące ryzyka i odwagi wiary przypomniały nam, że „chrześcijanin to człowiek ryzyka”, że potrzeba dziś odwagi wiary, i że my – członkowie Ruchu – otrzymaliśmy taki dar, musimy się więc nim dzielić w codziennym życiu.

Pani Dorota niezwykle ciekawie opowiadała o Ojcu Franciszku, przywoływała wydarzenia, w których sama uczestniczyła i na nowo zachwyciła nas osobą ks. Blachnickiego. Opowiadała o tym, jak ks. Franciszek podejmował wielkie dzieła bez środków materialnych, (wiedział, że trzeba działać i wierzył, że Pan Bóg zatroszczy się o finanse tych dzieł), jak działał na spółkę z Bogiem, jak nie bał się sprzeciwiać temu, co uwłacza ludzkiej godności, jak walczył o to, w co wierzył i jak bardzo był przekonany, że musi być Kimś, że Pan Bóg powołał Go do wielkich rzeczy.

Sobotnie spotkanie z Panią Dorotą pozwoliło nam na nowo zachwycić się osobą ks. Franciszka Blachnickiego i obudziło w nas pragnie spojrzenia na swoje życie, w taki sposób, w jaki robił to Ojciec Franciszek. Te jednodniowe rekolekcje były dla nas łaską sięgnięcia do źródła, czasem przypomnienia sobie, jak wielką i silną wiarę miał ks. Blachnicki. Chcemy jak Ojciec Franciszek oddawać wszystko Niepokalanej i ufać Bożej Opatrzności w każdym momencie naszej codzienności.

Magdalena i Piotr Pobikrowscy
DK Ursus

zdjęcia ==>>