Akcja „Bandaż dla Afryki”

Podczas najbliższego Dnia Wspólnoty w rejonie zachodnim zapraszamy do włączenia się do akcji „Bandaż dla Afryki”…

Skąd inicjatywa?

Niewiele ponad rok temu wspólnota z Ursusa podjęła się adopcji dziewczynki z Afryki, Brendy. Regularnymi wpłatami wspiera jej edukację i wyżywienie w szkole, a także otacza modlitwą ją samą i misję Kithatu w Kenii. Niecały miesiąc temu odwiedziła ich Dominika, która przez dwa miesiące podjęła się niełatwego wolontariatu na tejże misji. Poza pełnym pasji przedstawieniem realiów tamtejszego świata, który stał się jej miłością zaprosiła nas do pięknego dzieła zainicjowanego przez nią samą.

Dlaczego bandaże?

W Afryce brakuje wielu rzeczy. Jednak przekazy pieniężne są o wiele bardziej opłacalne niż pomoc rzeczowa (bardzo wysokie cło przekraczające wartość samych paczek). Niestety jeśli chodzi o bandaże, te w Afryce są wyjątkowo słabej jakości, właściwie nie nadające sie do użycia. Dlatego siostra Dariana prowadząca misję (m.in. przychodnię) w Kithatu we współpracy z Dominiką zdobywają dużo lepszej, jakości bandaże z Polski. Paczki są przygotowywane hurtowo (500 sztuk bandaży) co pozwala na maksymalną minimalizację kosztów.

Jak można włączyć się w pomoc?

Jeden bandaż to koszt już od 60 gr. Na taki wydatek może pozwolić sobie każdy. Natomiast jeden (czy więcej, co jest mile widziane) bandaż razy kilkadziesiąt-kilkaset wrażliwych oazowych serc to już prawie gotowa paczka do Afryki 😉 Dlatego zachęcamy do tej nawet drobnej pomocy, a przez to uczynienia choć trochę lepszym życia naszych braci z Afryki.

Gdzie przekazać bandaże?

1) Bandaże będzie zbierała na Dniu Wspólnoty Rejonu Zachodniego Kinga Najkowska ze wspólnoty w Ursusie. Wszystkie zgromadzone bandaże przekaże bezpośrednio do organizatorki.

2) Pozostałych chętnych do włączenia się w akcję zachęcamy do przekazania ich drogą pocztową na adres:

Dominika Zawadzka

ul. Elbląska 12/20

01-737 Warszawa

Więcej o akcji i możliwość informowania o niej innych:

Wszystkie najważniejsze infomacje o akcji, organizatorach oraz misji w Kithatu na Fb: https://www.facebook.com/bandazdlaafryki

W imieniu organizatorów oraz ludzi z Afryki, dla których te bandaże do realna pomoc już teraz ogromnie dziękujemy!

Kontakt w sprawie akcji:
Kinga Najkowska
517-055-339
najnajka@wp.pl