Podziel się różańcem! Pomódl się o pokój na Ukrainie!

Kochani, już w najbliższą niedzielę spotkamy się na Dniu Wspólnoty w Milanówku. Mamy bardzo konkretną prośbę, nie tyle naszą, co braci z Ukrainy:

POTRZEBUJĄ RÓŻAŃCÓW


Wielu z nas ma ich w domu kilka. Chcielibyśmy na Dniu Wspólnoty zrobić zbiórkę takich różańców. Potrzeby są wielkie, bo i wielka zrodziła się w ludziach potrzeba modlitwy.

Plan jest prosty:

1a. odszukajcie różańce w Waszych domach

1b. oczywiście jeśli ktoś chce kupić i przynieść taki całkiem nowy – też nie ma problemu 😉

2. przynieście je na Dzień Wspólnoty lub skontaktujcie się z nami dde.warszawa@gmail.com

3. będziemy na Was czekać przy widocznym stanowisku. Każdy przyniesiony różaniec będziecie mogli własnoręcznie zapakować w foliową torebkę wraz z obrazkiem – ikoną.

4. najważniejsze – BARDZO Was prosimy o modlitwę w intencji osoby/osób, do których Wasz dar trafi.

Zakupiliśmy też 80 sztuk Dzienniczków św. siostry Faustyny w języku rosyjskim (zgodnie z zapotrzebowaniem – na wschodniej Ukrainie ludzie głównie czytają po rosyjsku). Planujemy zakup/dodruk kolejnych. Jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć taką operację – na naszym stanowisku otrzyma ulotkę z informacją (nie planujemy zbiórki w czasie DW).

„Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego” (Jk 5). Kiedy słuchamy wiadomości zza naszej wschodniej granicy nie możemy pozostać bierni czy obojętni na to, co się dzieje na Ukrainie. Również w wymiarze duchowym. Polecamy modlitwie to drobne dzieło jak i całą Ukrainę

 

Poniżej załączamy informacje otrzymane od Leonarda Aduszkiewicz z Mariupola

————-

Mariupol, miasto położone na Wschodniej Ukrainie nad Morzem Azowskim, liczy ponad 500 tysięcy mieszkańców. Od sierpnia 2014 r.  znajduje się na  linii frontu.


W niedzielę Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia 2015r. na placu „Sobornym” chrześcijanie wszystkich konfesyj tzn katolicy, prawosławni i protestanci zgromadzili się na ekumenicznym nabożeństwie o pokój w Ukrainie.

W tym samym czasie na  placu ustanowili namiot, w którym mamy czuwanie już drugi miesiąc bez przerwy. Namiot będzie tu stał do tego czasu, aż nastanie pokój.

Codziennie w namiocie o 15.00 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, modlą się wszystkie konfesje.


Rozdajemy różańce mieszkańcom Mariupola i uczymy ich modlitwy Rożańcowej i Koronki. Dla większości ludzi ta modlitwa jest nieznana. Kiedy wyjaśniamy sens i moc tych modlitw na różańcu dużo chętnych chce nią się modlić i pragną nauczyć swoich krewnych i znajomych tej modlitwy.

——-

 Aktualności na naszej stronie: http://dde.warszawa.pl/index.php/e-aktualnosci/457-2015-06-08-10-47-36

Dołącz do wydarzenia na fb: „https://www.facebook.com/events/419158168266277/„.