Powakacyjny dzień wspólnoty 2013

8 września w Niepokalanowie miał miejsce Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Warszawskiej. Był to czas, by razem przeżyć niedzielę oraz podsumować rekolekcje oazowe odbywające się w czasie wakacji.

Podczas godziny świadectw można było usłyszeć świadectwa młodzieży i małżeństw, jak Jezus działa poprzez Słowo Boże i jak Duch Święty kieruje dziełem ewangelizacji.

Eucharystii przewodniczył bp Tadeusz Pikus, który w słowach homilii podał cenną wskazówkę, jak wypełniać wolę Bożą. Mianowicie – należy słuchać Boga, przyjmować to, co nam oznajmia i mówić do niego, pytając o szczegóły tak, jak Maryja przy Zwiastowaniu.

Na zakończenie liturgii biskup odczytał dekret kardynała Kazimierza Nycza w związku z przejęciem obowiązków w Domowym Kościele – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie przez nową parę diecezjalną – Monikę i Radosława Galbarczyków oraz udzielił im błogosławieństwa. Pobłogosławił także nowe dwie pary rejonowe. Odczytano również list jedności adresowany do papieża Franciszka.

Po mszy rozpoczął się długo oczekiwany koncert zespołu New Life’M. Można było usłyszeć m.in. oazowe piosenki roku w miłych dla ucha aranżacjach i z wykorzystaniem niecodziennego instrumentu – liry korbowej. Ksiądz moderator Paweł Witkowski zaznaczył, że takie wykonanie powinno być inspiracją dla animatorów muzycznych.

Nadchodzi jesień! Czas więc najwyższy, by dojrzałymi owocami rekolekcji podzielić się ze wspólnotami parafialnymi. Czas narodzić się na nowo!

Kacper Pietraszewski