Relacja z Rejonowego Dnia Wspólnoty w Brwinowie

Podczas jesiennego Dnia Wspólnoty rozważaliśmy hasło „Narodzić się na nowo przez wiarę”.  Wspólna modlitwa i żywiołowy śpiew już od początku pomogły w budowaniu jedności. Nie można też pominąć radosnych spotkań i rozmów przy upieczonych przez każdą wspólnotę ciastach.

Następnie najmłodsi uczestnicy udali się na swoje zajęcia i przy pomocy masy solnej zastanawiali się nad owocami wiary. 

Jedna z animatorek stwierdziła: „Dzieci są dzisiaj wyjątkowo spokojne… to brwinowski klimat tak na nie wpływa”.

A jak brwinowski Dzień Wspólnoty zapamiętali starsi Oazowicze?  Jak przeżyli konferencję, aktywną pracę w grupach, Namiot Spotkania i Eucharystię?

Jak powinna wyglądać żywa wiara?

„Najważniejszym odkryciem podczas konferencji i pracy w grupach było dla mnie to, że nie wystarczy się modlić, chodzić do kościoła, a nawet uczestniczyć w spotkaniach oazowych, jeśli nasze postępowanie nie ma odzwierciedlenia w codziennym życiu, jeśli nie dostrzegamy drugiego człowieka, jego potrzeb, problemów. Jeśli nie staramy się mu pomagać to nasza wiara nie jest żywa. Nie możemy żyć wpatrzeni tylko w siebie, spełniać jedynie własne potrzeby, ale powinniśmy otworzyć się na innych.”

A oto świadectwa Julii, Kasi, Kasi, Kasi, Kingi, Maćka, Michała, Tomka:

Zdjęcia wykonane przez Anne Stężycką i Alberta Dylewskiegohttps://picasaweb.google.com/olgpias/DWBrwinow13102013?authkey=Gv1sRgCMTc6L3t05Cn9AE

Przygotowała: Olga Piaskowska