Stanowisko Diakonii Ewangelizacji na DOM i PDW

Zbliżają się wakacje, a więc czas odpoczynku, ładowania duchowych akumulatorów, różnego rodzaju wyjazdów. Jest to też doskonała okazja, aby dać wyraz swojej wiary wszędzie tam, dokąd Duch nas poniesie.

Z tej racji dla wszystkich animatorów (i nie tylko) Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji przygotowała szereg propozycji, mających pomóc nam w skutecznym dziele ewangelizacji w wakacje, ale także i w późniejszym czasie.

Zarówno podczas Diecezjalnej Oazy Matki, jak i Przedwakacyjnego Dnia Wspólnoty w określonym miejscu naszych spotkań przez przedstawicieli diakonii będą udostępniane następujące rzeczy:

  • Film „Opowieść o Jezusie” razem z informacją o filmie oraz propozycją przeprowadzenia ewangelizacyjnej projekcji z jego wykorzystaniem: do zakupienia w promocyjnej cenie  10 zł za sztukę (ofiara-cegiełka na dzieło ewangelizacji)
  • naszywki z napisem ”Mogę się za Ciebie pomodlić”, będące doskonałym narzędziem ewangelizacji na co dzień poprzez gotowość do modlitwy za innych: do zakupienia w cenie 6 zł za sztukę – więcej na stronie Wolnych Strzelców „https://www.facebook.com/oddzialmodlitewny” – jeśli koszt naszywki jest kłopotem, będziemy negocjować.
  • najnowsze pozycje książkowe z serii Nowa Ewangelizacja oraz e-teczka: do wglądu i zapoznania na stanowisku DDE (+ podpowiedzi gdzie można je zamówić w razie zainteresowania nimi)
  • ulotki informacyjne nt. Szkoły Liderów Nowej Ewangelizacji i Szkoły Liderów Światowych Dni Młodzieży (oba szkolenia w cyklu comiesięcznych spotkań przez cały rok szkolny)

Oprócz tego jako diakonia zapraszamy do naszego stanowiska, aby dowiedzieć się czym jest i dlaczego tak ważne i cenne jest uczestnictwo w ORAE oraz poznania idei inspirowanego nauczaniem papieża Franciszka ewangelizowania poprzez noszenie przy sobie Pisma Świętego Nowego Testamentu.

W dopiero co wydanym w języku polskim „Dokumencie z Aparecidy” Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Południowej czytamy: „Życie umacnia się, gdy jest przekazywane, a słabnie w izolacji i pośród wygód. Istotnie, najbardziej korzystają z możliwości życia ci, którzy rezygnują z wygodnego poczucia bezpieczeństwa i podejmują z pasją misję głoszenia życia innym.”

Dlatego gorąco zapraszamy, aby razem z nami przeżywać radość Ewangelii i dzielić ją z innymi!

-DDE