PIASECZNO – RDW, 23.10.2016 – relacja

W niedzielę 23 października, przybyliśmy – od Mokotowa przez Ursynów, Kabaty, Piaseczno i Józefosław, Zalesia Górne i Dolne, Iwiczną, Mroków i Magdalenkę po Jazgarzew, Prażmów, Tarczyn i Warkę (łącznie ponad 200 osób) – by przeżywać święto Rejonu Południowego Ruchu Światło-Życie.

2016 10 23 07p

W temat „Miłosierni niosący Ewangelię” wprowadziła nas krótka i konkretna konferencja ks. Tomasza Mocha, a wcześniej zawiązanie wspólnoty, kiedy w parach odpowiadaliśmy na proste pytania o uczynki miłosierdzia i ewangelizację.

W czasie spotkań w 25 małych grupach – do których porozdzielała nas odpowiedzialna za wspólnoty młodzieżowe w rejonie Ania Wrochna – dzieliliśmy się szkicowaną na kartkach „drogą życia”, co stało się okazją do wielu miniświadectw. 

W tym czasie, nad sporą gromadką dzieci czuwała niezmordowana Diakonia Wychowawcza w składzie: Lidka i 
Janusz Białeccy oraz Ania i Kasia Klekowicz.

Na czas Eucharystii, będącej szczytem Dnia Wspólnoty, tradycyjnie przybyło nas jeszcze więcej. Jako że była to też niedziela misyjna, zebraną tacę (1616,15 zł) przekazaliśmy na organizację rekolekcji oazowych w Kenii, gdzie nie brakuje osób zafascynowanych programem formacyjnym naszego Ruchu.

Pod koniec Eucharystii do Domowego Kościoła zostały włączone małżeństwa aż z pięciu nowych kręgów, w tym jednego z Tarczyna – z naszego Rejonu Piaseczyńskiego (na zdjęciu u dołu).

W czasie agapy i wcześniejszej przerwy kawowej mieliśmy okazję do spotkań i rozmów z przyjaciółmi.  

Po agapie trudno nam się było rozstać, czym testowaliśmy cierpliwość gospodarzy z młodzieżowej wspólnoty z
Piaseczna pod wodzą nieocenionej Żanety Dudek – dziękujemy!

2016 10 23 89p

Więcej zdjęć w albumie: 

https://goo.gl/photos/T8FPMHdcABUyfhCt5

Wszystkie zdjęcia zawdzięczamy Mariuszowi Powęskiemu.

Para rejonowa Piaseczno

Marzanna i Grzegorz Kowalscy

O Anna i Jan Mickiewiczowie 5 artykułów
Para Rejonowa - Rejon Nadwiślański DK (30 lat w Ruchu, 25 lat w DK)