Przedwakacyjny DDW 19.06.2011

19 czerwca 2011 odbył się Przedwakacyjny Diecezjalny Dzień Wspólnoty.
 
 Tym razem Ruch Światło-Życie i jego gałąź rodzinna Domowy Kościół AW skorzystał z gościnności ks. Jana Mężyńskiego, proboszcza parafii Matki Bożej Bolesnej w Milanówku. Wspaniałe miejsce, które podkreślało doniosły charakter rozesłania na oazy wakacyjne, a jednocześnie wprowadzało właśnie wakacyjny nastrój.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13.30 zawiązaniem wspólnoty, w trakcie którego Diakonia Modlitwy poprowadziła modlitwę do Ducha Świętego za moderatorów, animatorów, diakonie wychowawcze oraz oczywiście uczestników nadchodzących rekolekcji wakacyjnych. Jak bardzo ważna jest modlitwa wstawiennicza wspólnoty nie musimy chyba mówić. W naszych sercach zawsze po takiej modlitwie gości pokój płynący z pewności, że Pan jest z nami i że to On prowadzi dzieło jakim są rekolekcje.
O godzinie 15.00 rozpoczął się najważniejszy punkt programu dnia czyli wspólnotowa Eucharystia koncelebrowana przez księży: naszego gospodarza, księży moderatorów rekolekcji, moderatorów rejonów oraz naszego moderatora diecezjalnego, który przewodniczył w jej sprawowaniu.
Dla chrześcijan nie ma przypadków – w tym dniu właśnie była uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Czytanie z księgi Rodzaju przypomniało nam, że jeżeli tylko zaprosimy Boga, to On wkracza w naszą rzeczywistość i jest z nami, nie jako bierny obserwator, ale żywy Bóg Swojego Narodu Wybranego. Śpiewając psalm z księgi Daniela mogliśmy wtórować trzem młodzieńcom w wychwalaniu Boga, a jednocześnie uczyć się od nich bezgranicznego zawierzenia Panu. Z całą świadomością naszej grzeszności przyjmowaliśmy polecenia i pozdrowienia, które św. Paweł skierował do Kościoła w Koryncie, ale które przecież kieruje nieustannie do każdej wspólnoty chrześcijan, a więc również do nas. I wreszcie św. Jan na kartach ewangelii przypomina nam obietnicę, że Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne. I my właśnie jesteśmy posyłani, aby coraz więcej ludzi miało szansę usłyszeć Słowo i uwierzyć, aby mieć życie wieczne…
W homilii ks. Andrzej Pawlak nawiązał do tematu roku „Słuchać Pana w Kościele”. Pan przemawia do nas przez karty Słowa Bożego, przez różne wydarzenia oraz przez ludzi których stawia na naszej drodze, możemy więc usłyszeć go również poza Kościołem, ale w szczególny sposób Pan zwraca się do nas w Kościele. Bo tym Kościołem jest właśnie wspólnota naszej parafii, wspólnota Ruchu, ale również nasza rodzina i nasz małżonek – i to przez nich Pan zwraca się do nas. Chciejmy tylko wsłuchać się w to, co chce nam powiedzieć.
 
Na zakończenie Eucharystii ks. Moderator Diecezjalny wręczał moderatorom oaz wakacyjnych świece oazy. Było to dla nas szczególne przeżycie, ponieważ w tym roku po raz pierwszy będziemy służyli jako para moderatorska na oazie rekolekcyjnej. Ta świeca będzie nam stale przypominać, że ktoś sieje, kto inny podlewa, ale Pan daje wzrost i owoce rekolekcji to Jego dzieło.
Po Eucharystii miały miejsce krótkie spotkania z uczestnikami oaz, podczas których mogliśmy się nawzajem poznać oraz dopytać o nurtujące nas sprawy związane z rekolekcjami. Na koniec życzyliśmy sobie nawzajem szczęśliwego spotkania na rekolekcjach. Ubogaceni świadectwem życia młodzieży oraz rodzin powróciliśmy do swoich domów.
 
Chwała Panu!
Dorota i Krzysytof Górscy