XII Pielgrzymka DK do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu – 04.04.2009

Po raz dwunasty Domowy Kościół pielgrzymował do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Z naszej diecezji autokarem wybrało się 31 pielgrzymów i przyjęliśmy troje pielgrzymów z bratniej diecezji warszawsko-praskiej. Na miejscu spotkaliśmy małżonków z naszej diecezji, którzy przyjechali indywidualnie.

Podczas podróży modliliśmy się jutrznią i różańcem w intencjach, które każdy pielgrzym wiózł do Świętego Józefa. W Kaliszu jak co roku spotkaliśmy wielu małżonków DK – znajomych z rekolekcji i spotkań ogolnopolskiech, którzy przyjechali z całego kraju. 

Na pierwszą część spotkania udało się nam zmieścić w kościele. Wysłuchaliśmy konferencji ks. moderatora Andrzeja Wachowicza nt. Rodzina otwarta na Ducha Świetego. Ks. Andrzej przypomniał nam, że tym miejscem otwarcia na działanie Ducha Świętego jest modlitwa, słuchanie Ducha Świętego i świadectwo.

Napełnieni Słowem Bożym ruszyliśmy na Drogę Krzyżową, której rozważania bardzo przejmująco dotykały naszych relacji małżeńskich. Był to dobry czas modlitwy i refleksji nad życiem osobistym, małżeńskim i rodzinnym.

Na zakończenie pielgrzymki uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ksiądz biskup Stanisław Napierała. Pomimo, że Sanktuarium nie pomieściło nas wszystkich dzięki przepięknej pogodzie i dobremu nagłośnieniu w skupieniu przeżyliśmy Eucharystię przed kościołem. W przyszłym roku wrócimy do Św. Józefa w dniu 29 maja (nowy termin pielgrzymki) i wówczas sprawowana będzie Msza Św. polowa.

W drodze powrotnej kontynuowaliśmy modlitwę i słuchaliśmy świadectw. Umocnieni wróciliśmy na łono rodziny.

 

Relacja z Pielgrzymki na stronie DK =>>

Konferencja księdza moderatora oraz rozważania Drogi Krzyżowej =>> polecamy

 

Zdjęcia