Rejonowa Diakonia Ewangelizacji

Kilka tygodni temu odbyło się pierwsze spotkanie Rejonowej Diakonii Ewangelizacyjnej.

Na spotkaniu było 6 osób – idealna mała grupka 🙂 – czyli ksiądz Krzysztof, Janusz i Agnieszka Grzybowscy, Andrzej, Wojtek i Tomek. Ludzie różnych stanów więc więc mogliśmy z różnych punktów widzenia spojrzeć na ewangelizację.

W trakcie rozmowy okazało się, że w sumie dużo w naszych wspólnotach się dzieje, tylko mało o tym nawzajem wiemy. Dlatego postanowiliśmy zadbać bardziej o wzajemne informowanie się o tym co i gdzie się dzieje. Wszak jest to forma świadectwa. Już sama świadomość, że ktoś gdzieś robi coś podobnego może dodawać sił i zachęcać do działania. Z takiej informacji może się także zrodzić jakaś wymiana doświadczeń a może nawet i wspólne działanie. Zapraszamy byście dopisywali tutaj (tu będzie link) kto co robi. Jest to także forma promocji wydarzeń ewangelizacyjnych.

Idąc dalej tropem dobrej informacji, chcemy stworzyć listę sprzętu, materiałów, filmów, kontaktów, naszych zdolności itp. które mamy do dyspozycji. Np. mamy projektor – czy wszyscy o tym wiedzą, może ktoś chciałby pożyczyć, ale nie wie, że może. Albo – znamy dobrego grafika – może ktoś też chciałby skorzystać z jego pomocy. (link do strony z listą materiałów – strona z ograniczonym dostępem – tylko dla zarejestrowanych)

Trzecia sprawa to ewangelizacja poprzez różne gadżety – np. fajne kubki z napisem idźcie i głoście, może jakieś koszulki. Chcemy się zatroszczyć by takie gadżety pojawiły się na dniach wspólnoty, by można było sobie je kupić. Myślimy także by na najbliższym Rejonowym Dniu Wspólnoty na godzinie świadectw pokazać jakąś pantomimę, coś co by ożywiło naszą wiarę. Jest to temat do dyskusji na najbliższej Rejonowej Diakonii Jedności.

Kolejna prosta rzecz którą każdy z nas może robić to promowanie już przygotowanych akcji ewangelizacyjnych i to niekoniecznie oazowych. W ewangelizacji nie chodzi przecież o to żeby przyciągnąć kogoś do oazy – najważniejsze żeby pociągnąć ludzi do Jezusa, podzielić się z nimi wiarą. (Swoją drogą nasze oazowe akcje też powinny mieć to na uwadze – ewangelizacja to nie nabór do wspólnoty)  Np. poprzez wieszanie plakatów pomagaliśmy w promocji wizyty Josha MacDowella w Warszawie – kościół Wszystkich Świętych w Warszawie był w niedzielę wypełniony po brzegi.

Josh mówił w sobotę na spotkaniu o budowaniu relacji z dziećmi. My też widzimy taką potrzebę w naszym Ruchu. Im mniejsze dzieci tym łatwiej wejść z nimi w relację. Ks. Franciszek Blachnicki zachęcał do tworzenia grup oazowych już dla dzieci po Pierwszej Komunii Świętej. Zachęcamy więc wszystkich do tworzenia takich grupek. Zobaczcie, że w wielu miejscach gdzie takie grupki powstały, dzieci chętnie przychodzą na spotkania.

Na koniec prosimy wszystkich o modlitwę. Bez modlitwy naszej i waszej, bez pomocy Boga, bez relacji z Nim – nic nie zdziałamy. (Super by było gdyby powstała diakonia modlitwy w sprawie ewangelizacji 🙂

Zapraszamy na następne spotkanie RDE  22 kwietnia o 19:00 (Spotykamy się na Jelonkach w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego – Jelonki u. Słomiana 2/4. O szczegółach napiszemy wkrótce)

ks. Krzysztof, Janusz i Agnieszka, Andrzej, Wojtek i Tomek