Lutowe spotkanie diakonii ewangelizacji.

„Nie może być autentycznej ewangelizacji bez wyraźnego głoszenia, że Jezus jest Panem oraz bez prymatu głoszenia Jezusa Chrystusa w każdej działalności ewangelizacyjnej”. (EG 110)

Co to znaczy „głosić Ewangelię”? Gdzie tkwi sekret skutecznej i owocnej ewangelizacji? Jak rozmieć to, czym jest chrześcijańska kerygma? Jeśli chciałbyś poszukać odpowiedzi na te pytania we wspólnocie – już dziś serdecznie – zachęcając do podjęcia formacji i posługi w diakonii ewangelizacji – zapraszamy na lutowe spotkanie DDE, które odbędzie się w czwartek 27 lutego 2014 r. w parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego na Jelonkach (ul. Słomiana 2/4). Spotkanie zaczniemy o 18:00 od uczestnictwa w Mszy Świętej w kościele parafialnym. Później zapraszam do siebie – dom parafialny, domofon „ks. Rezydent” – na dalszą część spotkania.

Termin spotkania jest dodatkowo wyjątkowy – choć jest w trakcie ferii szkolnych. Po pierwsze jest to „tłusty czwartek” więc trzeba nastawić się na obecność pączków i faworków 🙂 po drugie jest to 27 rocznica śmierci ks. Franciszka Blachnickiego. Dlatego w czasie Eucharystii będziemy modlić się o jego rychłą beatyfikację. Będziemy też na gorąco po Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu w Częstochowie.

Lektura obowiązująca na spotkanie to III rozdział Evangelii Gaudium „Głoszenie Ewangelii” [pkt 110-175] (II rozdział zostawiamy na Wielki Post). Tym razem, aby było łatwiej są wyróżnione trzy obszary tematyczne, na których mamy się skupić – ale nie sztywno ich trzymać, wszystko w wolności 😉 – Po pierwsze warto zatrzymać się nad prymatem głoszenia. Po drugie nad formą tegoż głoszenia. Po trzecie nad pytaniem o treść tegoż głoszenia czyli o kerygmę.

 

Pytania pomocnicze do dzielenia:

  • Czy widzę w mojej posłudze (we wspólnocie) prymat głoszenia Słowa? Jeśli „tak”, to jak się on realizuje? – jeśli „nie”, to jak można to zmienić?.
  • Do jakich form ewangelizacji zaprasza nas Ojciec Święty? Jakie stawiamy sobie cele w ewangelizacji i jakie mamy motywy jej podejmowania?
  • Jak rozumiem to, że mam być „uczniem-misjonarzem”? Czy i jak Namiot Spotkania umacnia we mnie to powołanie? Jak wygląda moja otwartość na prowadzenie Ducha Świętego?
  • Jak postrzegam rolę i znaczenie chrześcijańskiej kerygmy? Czy jest ona treścią mojego przepowiadania i tym co nas samych przemienia i ubogaca? Czy i jak znajduje ona dopełnienie w katechezie?

 

W dzieleniu pomocą może być (z naciskiem na „powinien”) „zaległy” tekst z książki Floresa „Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji” (rozdz. pt. Siedem problemów kerygmatu). Nasza diakonia jest też po czasie szczególnego rozeznawania priorytetów swojej posługi, dlatego ten temat też będzie podjęty na naszym spotkaniu. Terminy kolejnych spotkań można znaleźć w zakładce „Nasze spotkania” i w naszym kalendarzu googla (zakładka „Kalendarium”).

Serdecznie zapraszamy, <>< ks. Tomek i DDE

wszystkie aktualne informacje na stronie [KLIKNIJ]: http://dde.warszawa.pl/index.php/e-aktualnoci/297-lutowe-spotkanie-diakonii-ewangelizacji-