Podsumowanie oaz wakacyjnych – 05.09.2009

Tegoroczne wakacje obfitowały w liczbę organizowanych przez Domowy Kościół naszej Archidiecezji oaz rekolekcyjnych. Był to czas 8 serii rekolekcji DK: pięciu oaz 15-dniowych I i II stopnia oraz trzerch ORARów  również I i II stopnia.

 W sobotę, 5 września 2009 roku, spotkaliśmy się w gronie osób prowadzących rekolekcje, by przede wszystkim podczas Eucharystii podziękować Panu Bogu za dar rekolekcji, za to, co zostało zasiane i za wszelkie owoce, które zostaną zebrane po rekolekcjach. Po wspólnej dla całego Ruchu Światło-Życie naszej diecezji – również dla posługujących na rekolekcjach organizowanych dla dzieci i młodzieży  – Mszy Św., przeszliśmy do salki, by tam podsumować to, co wydarzyło się na rekolekcjach. Mówiliśmy o realizacji programu, o przeżyciach duchowych – najważniejszych i powtarzających się tematach rekolekcyjnych oraz postanowieniach z rekolekcji, o przeżyciach duchowych wymienionych w ankietach i wypowiedzianych na świadectwach. Takie relacje sprzyjały wymianie doświadczeń, ciągłemu odnoszeniu się do charyzmatu oazy, który wypracował Ojciec Blachnicki, założyciel Ruchu.

 Przyglądaliśmy się też ośrodkom, w których były prowadzone rekolekcje i ich potencjałowi na kolejne lata. Było też trochę statystyki: w sumie w ramach organizowanych latem tego roku w naszej diecezji rekolekcji wyjechały 134 rodziny, razem 578 osób. Wszystkie pary prowadzące otrzymały podziękowanie i książkę na pamiątkę.

Para diecezjalna, Ela i Mirek Wrotkowie, opowiedzieli nam o Swoich przeżyciach, których doświadczyli podczas Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Rekolekcyjnej II stopnia, w której uczestniczyli pod koniec sierpnia br. Jest to specjalny rodzaj rekolekcji adresowany do prowadzących oazy, stąd przekazywane przez Nich informacje z Krościenka bardzo zainteresowały wszystkich.

Na zakończenie spotkania, ks. Leszek Włodarczyk, moderator DKAW, pobłogosławił nam oddając Panu Bogu nasze dotychczasowe i przyszłe posługi.

Ruszają przygotowania do oaz rekolekcyjnych w kolejnym roku formacyjnym. Na tym etapie, po wstępnych ustaleniach dotyczących rodzajów rekolekcji, następuje rozeznanie w sprawie prowadzących. W duchu odpowiedzialności za dzieło Domowego Kościoła wszystkich jego członków bardzo prosimy o modlitwę w intencji dobrego przygotowania kolejnych turnusów rekolekcyjnych.

Iza I Wicek Pipkowie

Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

Zdjęcia=>>