Wybory pary diecezjalnej DK AW – relacja Bogusi i Marka Pachałów

wybory pary diec 22.06.2013 5

Dnia 22 czerwca 2013 przy parafii św. Jakuba Apostoła na pl. Narutowicza w Warszawie, odbyło się spotkanie mające na celu podsumowanie pracy formacyjnej Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej w roku 2012/2013 oraz wybór  nowej pary diecezjalnej.

wybory pary diec 22.06.2013 1Rozpoczęliśmy Mszą Świętą dziękczynną pod przewodnictwem Moderatora Diecezjalnego DK AW, księdza Andrzeja Pawlaka. Słowo Boże oraz homilia przypomniały nam, że Bóg nas wybrał do odkrywania co dzień Jego miłości, do nieustannej przyjaźni z Nim, do służby Bogu i ludziom. W ten sposób powołał nas, abyśmy „szli i owoc przynosili”. Nawiązując do wyboru Macieja Apostoła, który dołączył do grona Jedenastu w wyniku losowania, ks. Andrzej uświadomił nam, że Bóg już dawno wybrał nas i powołał do naszych zadań, w tym nową parę diecezjalną. Naszym celem jest jedynie (a może aż) odkryć Jego wolę, przy pomocy Ducha Świętego.

wybory pary diec 22.06.2013 4Następnie, Beata i Jarek Bernatowicz, ustępująca para diecezjalna, zaprosili nas do radosnego świętowania 21 rocznicy zawarcia przez nich Sakramentu Małżeństwa. Były życzenia, uściski oraz tort.

W kolejnym punkcie spotkania Beata i Jarek, jako para diecezjalna, przedstawili podsumowanie swojej 3-letniej służby i poinformowali nas o tym, co Bóg pomógł im zrobić w Domowym Kościele w różnych obszarach: rekolekcji wakacyjnych, rekolekcji ewangelizacyjnych, spotkań par pilotujących, współpracy z diakoniami Ruchu, udziału i organizacji spotkań ogólnopolskich, spotkań z ks. Kardynałem i innych działań w diecezji i kraju.

Po sprawozdaniu Beaty i Jarka, podziękowaliśmy im za pełną zapału, gorliwości i konsekwencji posługę w Domowym Kościele. Zapewniliśmy ich o modlitwie. Jednocześnie otrzymaliśmy od nich obietnicę, że pozostają nadal otwarci i gotowi do pomocy, służąc doświadczeniem i modlitwą.

wybory pary diec 22.06.2013 2Następnym punktem spotkania były wybory nowej pary diecezjalnej. Głosami kręgu diecezjalnego Bóg wskazał na Monikę i Radosława Galbarczyków, małżeństwo z parafii w Starej Iwicznej k/Piaseczna.

Po wyborach otoczyliśmy modlitwą wstawienniczą nową parę diecezjalną i uwielbiliśmy Boga hymnem Magnificat.

Na zakończenie, Moderator Domowego Kościoła DK AW ks. Andrzej Pawlak oraz Moderator Ruchu Światło-Życie AW ks. Paweł Witkowski udzielili Monice i Radkowi specjalnego błogosławieństwa poprzez nałożenie rąk.

Wszyscy będziemy wspierać modlitwą nową parę diecezjalną, aby Bóg umacniał ich w podejmowaniu zadań, które przed nimi postawi.

Bogusia i Marek Pachała
para rejonowa Ursus

 

wybory pary diec 22.06.2013 3 wybory pary diec 22.06.2013 6

wybory pary diec 22.06.2013 7 wybory pary diec 22.06.2013 8