Święto Dziękczynienia 2-3.06.2012 – komunikat ks. Pawła Witkowskiego

Drodzy,

swieto dziekczynieniaW najbliższy weekend 2-3 czerwca 2012 będą miały miejsce ważne wydarzenia: coroczne Święto Dziękczynienia przy świątyni Opatrzności Bożej (3.06) oraz poprzedzające je pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (początek w parafii pw. St. Kostki 2.06.) i Spotkanie Młodych na Polach Wilanowskich (2.06). Będzie to czas szczególnej obecności i aktywności Ruchu Światło-Życie.

W Wilanowie będą trwały tzw. „targi ewangelizacyjne” (przy namiotach) oraz prezentacje innych wspólnot na scenie. Ruch Światło-Życie będzie miał swój namiot, wprawdzie nie włączy się w prezentacje, za to poprowadzi program ewangelizacyjny zawierający znany już pewnie i ćwiczony flash mob.

Pielgrzymka nie jest sprawą wyłącznie Krucjaty, tym bardziej z jej przedłużeniem w programie ewangelizacyjnym i zwieńczeniem w Eucharystii. Jest okazją do radosnego spotkania we wspólnocie Ruchu szerszej niż diecezjalna i do odkrywania charyzmatu wspólnoty przez udział w tym, czym właśnie żyjemy.

Angażujemy się w odpowiedzi na zaproszenie biskupa. Jeśli rozumiemy i ważna jest dla nas jedność, nie powinno nikogo z nas zabraknąć.

W drugim dniu Święta Dziękczynienia – już przez przedstawicieli – włączamy się w program gry rodzinnej w ramach „Miasteczka dla dzieci”. Nasza stacja jest bardzo dobrze przygotowana, a inspiracje i scenariusz animacji zawdzięczamy Magdzie Leczkowskiej z Diakonii Wychowawczej, a także Krystianowi Tyrańskiemu z DK i z Akademii Niebiańskich Rytmów (bębny), którego pamiętamy z przemarszu w czasie Misji Warszawy czy też diecezjalnego spotkania opłatkowego DK.

Jeśli ktoś chciałby jeszcze zaangażować się w realizację gry na miejscu, może zgłosić się do Magdy: diakowycho@gmail.com.

W dalszej kolejności można też w ogóle zgłosić się jako wolontariusz do zadań, które realizuje 3 czerwca Centrum Opatrzności Bożej. (W załącznikach zakres prac i możliwych godzin. Kontakt już z COB – na ostatniej stronie prezentacji.)

Z Panem Bogiem,

ks. Paweł Witkowski

Załączniki:

1. Program obchodów Święta Dziękczynienia ==>>

2. Zakres prac dla wolontariuszy ==>>

 Informacja na stronie DK AW: