KABATY – Spotkanie kręgu rejonowego i wybory pary rejonowej, 12.06.2015 – relacja

Kabaty wybory 2015 1W dniu 12 czerwca 2015 r. w Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego, w Rejonie Kabaty odbyło się spotkanie podsumowujące obecny rok formacyjny i wybory nowej pary rejonowej.

Rozpoczęliśmy od Eucharystii w intencji naszego Rejonu, której przewodniczył ks. Robert z Parafii bł. Władysława z Gielniowa, a współkoncelebrował ks. Marcin Loretz. Odnosząc się do Słowa Bożego z czytań mszalnych ks. Marcin szczególnie podkreślił, że miłość Pana Boga do nas jest bezinteresowna, że nie musimy na nią zasłużyć. Podczas Eucharystii śpiewem i grą służył Dominik Grudowski (krąg 1. bł. Władysław).

Po Mszy św. przeszliśmy do pobliskiej sali, gdzie podzieliliśmy się sprawami, które w ciągu mijającego roku były najważniejsze dla par posługujących i obecnych na spotkaniu kapłanów.

Kabaty wybory 2015 6Następnie odbyły się wybory. Przeprowadziła je para diecezjalna Monika i Radek Galbarczykowie z udziałem moderatora diecezjalnego DK ks. Andrzeja Pawlaka przy wsparciu podczas liczenia głosów ks. Marcina. Oczekując na ogłoszenie kogo Duch Św. wskazał, zawierzaliśmy Mu tę sprawę w radosnej pieśni.

W tym miejscu, jako ustępująca para rejonowa, chcieliśmy bardzo podziękować – w pierwszej kolejności Panu Bogu – za wspieranie nas w naszej niemocy. Za poczucie, że jeśli Pan wybiera, to nie zostawia nas samych. Często doświadczaliśmy, że wiele rzeczy dzieje się, nie ludzką, ale Bożą mocą.

Dziękujemy ks. Andrzejowi za duchową opiekę i wsparcie. Szczególnie będziemy pamiętać wspólnie przeżytą OM w Płocku, rekolekcje dla par rejonowych w Brańszczyku, konferencje na DWAiD, czy kręgach diecezjalnych.

Dziękujemy ks. Marcinowi, że chętnie uczestniczył w kręgach rejonowych, za Jego zaangażowanie w Rejonowe Diakonie Jedności i Rejonowe Dni Wspólnoty.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim kapłanom, którzy wspierają dzieło Domowego Kościoła naszego rejonu.

Dziękujemy parom diecezjalnym: Beacie i Jarkowi oraz Monice i Radkowi, że budowali nas swoim doświadczeniem, zawsze mogliśmy na nich liczyć i okazywali nam dużo cierpliwości.

Gorące „Bóg zapłać” wszystkim parom łącznikowym, które wspierały nas przez te 3 lata. Ofiarowywaliście nam konkretną pomoc i serce, nie odmawiając naszym prośbom. Umacnialiśmy się Waszym zaangażowaniem i rozkochaniem w Domowym Kościele.

Serdecznie dziękujemy parom pilotującym za powiedzenie „tak”. Dzięki Waszej posłudze kolejne małżeństwa mają możliwość poznania piękna charyzmatu naszego Ruchu.

Dziękujemy parom animatorskim. I to nie tylko z tego względu, że mogły odbyć się wybory :-), ale przede wszystkim za Waszą „pracę u podstaw”.

Dzięki posłudze pary rejonowej mogliśmy doświadczyć szerokiego obrazu wspólnoty, mogliśmy uczestniczyć w innych kręgach:
a) kręgu diecezjalnym – gdzie przyglądaliśmy się posłudze dwóch kolejnych par diecezjalnych. Rodzi się w nas wdzięczność za ogrom wysiłku z ich strony i dostępność w każdym czasie pomocnej dłoni. Udział w spotkaniach kręgu diecezjalnego to również korzystanie z doświadczeń innych par rejonowych;
b) odwiedzać kręgi – dziękujemy za Waszą otwartość. Uważamy to za przywilej, że mogliśmy się ubogacać Waszym świadectwem życia i wiary.

Kochani – dobrze, że jesteście.

Słudzy nieużyteczni jesteśmy! Chcieliśmy przeprosić każdego z Was za wszystkie zaniechania z naszej strony.

Kabaty wybory 2015 3

Gdy głosy zostały skrupulatnie podliczone, para diecezjalna uroczyście ogłosiła, iż nową parą rejonową Rejonu Kabaty zostali Lidka i Janusz Białeccy, którzy od 17 lat formują się w kręgu przy Parafii Ofiarowania Pańskiego.

Po serdecznych gratulacjach Lidce i Januszowi, zawierzyliśmy ich małżeństwo i posługę Panu Bogu we wspólnotowej modlitwie wstawienniczej. Otrzymali także świecę – symbol Jezusa oraz „pakiet startowy” – zbiór niezbędnych w posłudze pozycji książkowych.

Para diecezjalna podziękowała również pozostałym dwóm małżeństwom, które stanęły do wyborów, podkreślając, iż ta decyzja wymagała otwartości serca i gotowości służenia innym.

Na zakończenie ks. Andrzej pobłogosławił wszystkich i z tym znakiem wiary wróciliśmy do swoich domów.

Kasia i Marek Korczyńscy

ustępująca para rejonowa rejonu Kabaty

Kabaty wybory 2015 7  Kabaty wybory 2015 5

Kabaty wybory 2015 8  Kabaty wybory 2015 4